Oblicz sam koszt SMS

***
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Oblicz sam koszt SMS

Postautor: javes » 20 wrz 2011, 15:28

Loterie, konkursy i testy coraz częściej opierają się na wiadomościach SMS. Wysłanie komunikatu o określonej treści umożliwia wzięcie udziału w konkursie lub otwiera dostęp do strony internetowej.
Niestety często możemy się spotkać z sytuacją, w której informacja o koszcie takiej wiadomości opisana jest w sposób niejasny lub nawet wprowadzający w błąd. Szczególnie często towarzyszy to rozmaitym testom, w których możemy dowiedzieć się np. o dacie śmierci czy... przyszłej wartości naszych zwłok.

Tymczasem koszt SMS-a można dokładnie określić, a w tym celu wystarczy tylko znać numer telefonu na jaki powinna zostać wysłana wiadomość. Numery o podwyższonej płatności składają się z czterech lub pięciu cyfr i zaczynają się od cyfry 7 lub 9.
W numerach zaczynających się od cyfry 7, o koszcie SMS-a decyduje druga cyfra. Wiadomość wysłana na numer 7250 kosztuje 2 zł netto (2,44 zł z vat). W przypadku numeru 77305 będzie to 7 zł netto (8,54 zł z vat).
W przypadku numerów, gdzie pierwsza cyfra to 9, cenę SMS-a rozpoznamy po drugiej i trzeciej cyfrze. Przykładowo dla numeru 91250 będzie to 12 zł netto (14,64 zł), a numer 92567 wiąże się z opłatą 25 zł netto (30,50 zł).

Tematem na zupełnie inną dyskusję jest natomiast wartość rozmaitych testów, których w internecie znaleźć można już setki. Warto pamiętać, że test zdrowotny nie zastąpi wizyty u lekarza, a wyciągane na jego podstawie wnioski mogą być wręcz groźne dla zdrowia lub życia.

Jeżeli jednak decydujemy się korzystać z dowolnych usług, gdzie płatność dokonywana jest poprzez SMS, warto być świadomym ile taka przyjemność kosztuje.

Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 1 i 0 gości