Miłość jako lek

ciekawe artykuły i tematy wyłowione z sieci...
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Miłość jako lek

Postautor: javes » 16 lut 2008, 18:30

-wyłowione z sieci-

Miłość jako lek

Amerykański kardiolog Dean Ornish udowodnił, że dobra miłość ze stałym partnerem w kochającej się rodzinie wspomaga sposób odżywiania oparty na niskokalorycznej diecie. Samotnicy taką dietę znosili o wiele gorzej. Oni także bardziej narażeni są na zawał serca i odkładanie złogów w tętnicach.
Stosunki fizyczne między kochającymi się osobami zwiększają ponadto poziom ciał odpornościowych, które pomagają zwalczać infekcje i gojenie się ran.
Lubiące się kochać kobiety są mniej podatne na rozwój nowotworów piersi, jajników i trzonu macicy. Często współżyjący mężczyźni rzadziej chorują na prostatę.
Gry miłosne wspomagają odchudzanie. W czasie namiętnego pocałunku spalamy 50 kcal, a w trakcie intensywnego stosunku - 300 kcal, bo taka aktywność przyspiesza przemianę materii.
Jeśli kobieta kocha się bez prezerwatywy, to ma szansę uniknąć depresji. Pozytywnie nastrajają ją obecne w spermie hormony. Sperma działa jak zastrzyk energetyczny, bo zawiera sporo wartościowego białka, które wchłania organizm kobiet.
Orgazm podnosi u kobiety tolerancję na ból o 100 procent.


Typy miłości
Typy miłości według Johna Lee, psychologa z uniwersytetu w Toronto. Badacz wyróżnił trzy główne rodzaje miłości:
• Eros - kochankowie erotyczni są wrażliwi, pewni siebie, zainteresowani fizycznym pięknem i kontaktami z partnerami,
• Ludus - kochankowie ludyczni mają skłonności do wesołości, poszukiwania zabawy i nienawidzą podejmowania zobowiązań,
• Storge - kochankowie typu storge są czuli, sprawdzają się jako dobrzy kompani, ale bez namiętności.
Te trzy typy miłości mieszają się ze sobą tworząc kolejne kolejne trzy, ale już drugorzędne rodzaje miłości:
• Mania - jest miłością obsesyjną, bardzo podatną na zazdrość,
• Pragma - to miłość realistyczna, praktyczna, poszukująca zgodności,
• Agape - oznacza uczucie altruistyczne, bezinteresowane i pełne szacunku.

Jak dobierają się ludzie?
Na pewno o powstawaniu więzi między ludźmi nie decyduje tylko przypadkowy los. Ellen Berscheid z Uniwersytetu Minnesota wykazała, że ludzie mają skłonność do wiązania się z osobami o podobnej atrakcyjności fizycznej. Gdy podczas przeprowadzanego testu pokazywała ludziom zdjęcia osobników płci przeciwnej z zapytaniem, którego chcieliby poznać, to badani, którzy sami nie byli obdarzeni dobrą prezencją, rzadko wybierali podobizny osób wyraźnie atrakcyjniejszych. Prawdopodobnie w ten sposób wyrażali swoją obawę przed odrzuceniem, co wskazuje na to, że raczej praktycznie kalkulowali.
Inne badania amerykańskie wykazały, że młode kobiety bardziej niż wygląd cenią u mężczyzn wyczyn, przywództwo, powodzenie zawodowe i finansowe. Z kolei mężczyźni wysoko cenią wygląd zewnętrzny, erotyzm, czułość i towarzyskość.

Chemia miłości
Od strony chemicznej za rozwój miłości odpowiedzialne są hormony - substancje chemiczne wytwarzane w ciele i transportowane wraz z krwią. Oddziaływują na reakcje psychiczne i gotowość do czynności płciowych. Podobne do hormonów są feromony - substancje chemiczne wydzielane przez ciało w celu pobudzenia lub przyciągnięcia osobnika płci przeciwnej. Oba typy substancji organizm człowieka wytwarza w większych ilościach, gdy jest on zakochany lub pobudzony seksualnie.

Trzy główne hormony płciowe to:
• androgeny - pierwotny hormon męski,
• estrogeny i progestogeny - pierwotne hormony żeńskie.
Wszystkie występują u obu płci, ale w różnym nasileniu. U obu płci intensywność reakcji seksualnej zależy od nasilenia najważniejszego z androgenów, czyli testosteronu.U człowieka z normalną pobudliwością jego wytwarzanie szybko się zwiększa w chwili zaistnienia bodźców seksualnych. Mniej na ludzi oddziałują natomiast feromony, bo tłumimy ich działanie dzięki perfumom i dezodorantom. Francuzi sugerują, że delikatne muśnięcie za uchem przez kobietę wydzieliną z jej narządów płciowych skuteczniej działa na mężczyznę niż perfumy. Mimo to od tysiącleci ludzie wciąż poszukują afrodyzjaków, czyli substancji, które mają zwiększać ich możliwości seksualne i oddziaływanie na przeciwną płeć. Wiele substancji cieszy się taką opinią: m.in. szampan, ostrygi, przypominające aksamit okrycie rogów jeleni albo - polecana w Kamasutrze - noszona przez mężczyzn pokryta złotem kość kość hieny.

Co pociąga kobiety?
Z badań amerykańskich wynika, że kobietom wcale nie podobają się najbardziej wysocy mężczyźnie z umięśnioną klatką piersiową, silnymi ramionami i rękami oraz dużymi penisami. Kobiety cenią bardziej małe pośladki, szczupłość, płaski brzuch, wyraz oczu. Najbardziej jednak pociąga delikatność, wrażliwość, humor i prawdomówność.

Męska obsesja
Największą obsesją wielu mężczyzn jest kwestia wielkości ich prącia (członka niezwiedzionego) i fallusa (narząd męski w pełnej gotowości do erekcji). Problem w tym, że wielkość fallusów nie różni się znacznie, natomiast - prąci tak. W praktyce mniejsze członki mocno się wydłużają podczas wzwodu. Amerykanie znowu podeszli do sprawy praktycznie. Po prostu mierzyli prącia i fallusy. Okazało się, że największe prącie mierzyło 5,5 cala, czyli około 14 centymetrów, a najkrótsze - 2,25 cala, a więc około 5,5 centymetra. Jednocześnie odkryli, że największe prącia wcale nie należały do najpotężniejszych mężczyzn. Według badaczy rozmiar prącia męskiego jest wielkością mniej stałą niż to ma miejsce w odniesieniu do innych narządów. Można natomiast powiedzieć, że istnieje rozmiar przeciętny. Większość prąci mierzy 9,5 centymetra. Natomiast przeciętny fallus mierzy około 15 centymetrów. Pomiarów należy dokonywać od nasady narządu po stronie brzusznej.
Zdaniem seksuologów rozmiar prącia i fallusa nie powinien niepokoić, bo narządy płciowe kobiet nie leżą głęboko, więc nawet mały fallus jest w stanie im sprawić przyjemność. Jednocześnie kobieca pochwa jest na tyle rozciągliwa, że pomieści największego fallusa. Obdarzeni takim organem mężczyźni powinni jednak pamiętać, że pochwa rozciąga się stopniowo, w miarę narastania podniecenia płciowego kobiety. Nie należy więc zbyt gwałtownie lub przedwcześnie ją atakować.

Opracował: ErJot

Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 1 i 0 gości