Zachowania żywieniowe osób ze stomią - prośba!

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
aniaurb
PostyCOLON 2
RejestracjaCOLON 26 mar 2012, 16:56

Zachowania żywieniowe osób ze stomią - prośba!

Postautor: aniaurb » 26 mar 2012, 17:06

Witam,
jestem studentką dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i w tym roku pisze pracę magisterską na temat "Zachowania żywieniowe osób z wyłonioną stomią jelitową". Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety. Ze względu na strukturę pytań ankieta napisana została w programie Word. Po jej wypełnieniu proszę przesłać ja na adres: ankietaurb@gmail.com. Ankieta jest całkowicie anonimowa, a jej wyniki posłużą jedynie do badań naukowych. Chętnie też odpowiem na Państwa pytania dotyczące diety. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc,
licencjonowany dietetyk
Anna Urbanik

ankieta: http://dl.dropbox.com/u/56815402/ANKIETA.doc

aniaurb
PostyCOLON 2
RejestracjaCOLON 26 mar 2012, 16:56

Re: Zachowania żywieniowe osób ze stomią - prośba!

Postautor: aniaurb » 30 mar 2012, 16:26

ponawiam swoją prośbę. Jest to praca naukowa, a bez Państwa pomocy nie dam rady jej napisać. Dzięki nowym badaniom będzie coraz więcej publikacji na temat stomii. Z góry dziękuję,
Anna Urbanik

tadekchl
PostyCOLON 2
RejestracjaCOLON 14 maja 2012, 16:07

Re: Zachowania żywieniowe osób ze stomią - prośba!

Postautor: tadekchl » 14 maja 2012, 16:44

Głupotom jest opowiadanie stomistom co mają jeść. Mają jeść wszystko co jedzą normalni ludzie - zdrowo. Jeśli stomista ma problem z wątrobą (tak jak wszyscy bez stomii) to ma wzdęcia ale znacznie krótsze jak normalny człowiek worek szybko się zapełnia gazami, jeśli lubi bigos to to samo. Powiem tak mamy trochę lepiej bo nie zalegają mi gazy w jelicie i może je dyskretnie wypuścić. A tak ogólnie napisz mi na martaitadek@wp.pl jakie masz pytania w pracy to jak znajdę czas to ci odpowiem. Mam stomie lewostronną 10 lat i można z tym żyć normalnie :-) A tak dla Admina mogę napisać jak jest na początku , potem irygacja i praca zawodowa ale to oddzielny dział ku pokrzepieniu. Miałem T3N4

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: Zachowania żywieniowe osób ze stomią - prośba!

Postautor: czekarp » 22 cze 2012, 18:10

podzielam wypowieedz ;aniaurb; ja równiez nie stosuję zadnej djety , jem tak jak przed operacja i nie nazekam , stomia to nie choroba lecz efekt choroby i dlatego myslę ze nie należy stosowac żadnej djety . pozdrawiam

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: Zachowania żywieniowe osób ze stomią - prośba!

Postautor: czekarp » 22 cze 2012, 18:11

sory chodziło o wypowiedz ;tadekchl;

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: Zachowania żywieniowe osób ze stomią - prośba!

Postautor: kukuleczka7 » 23 cze 2012, 10:29

czekarp i tadekchl,
ania urb uczy sie o was nie dla was. To nie ona chce was pouczać, tylko ma za zadanie na podstawie ankiety (o wypełnienie, której prosiła was w linku)opracować odpowiedzi stomików na temat ich żywienia. Z postów wnioskuje ,że się spóźniliście z pomocą i tylko się mądrzycie- nie macie 100% racji.
PRACA NA PEWNO OBRONIONA NA 5.
Dzięki za współpracę i gratulacje dla ANI.!!!
ZADOWOLENIA W PRACY.

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: Zachowania żywieniowe osób ze stomią - prośba!

Postautor: kukuleczka7 » 25 cze 2012, 12:39

Zetor,
Czytaj ze zrozumieniem i nie wylewaj na forum jadu.
Nie rozumiesz pojęć: ankieta, prośba, link i statystyka?
Mam nadzieję ,że zanim następnym razem zarechoczesz na forum z cudzego niepowodzenia (zlot) ugryziesz się w język. :P

ryzol
PostyCOLON 37
RejestracjaCOLON 09 sty 2008, 20:38

Re: Zachowania żywieniowe osób ze stomią - prośba!

Postautor: ryzol » 25 cze 2012, 13:51

Zetor, jesteś dziwnym człowiekiem....
Przeglądnąłem twoje posty i w prawie każdym masz złośliwe uwagi do kogoś lub do czegoś.
Trafnie ujęła to Kukułeczka - używasz forum żeby wylać swój jad, angażując się w dyskusje tylko wtedy kiedy można kogoś skrytykować, komuś ubliżyć ale nic nie wnosząc do podstawowego tematu.
Co to znaczy że patent na mądrzenie się ma Kukułeczka? Mądrzysz się ty a nie Ona... Kukułeczka wnosi do danego tematu jakieś rozwiązania nad słusznością których można dyskutować. Ale dyskutujmy merytorycznie a nie za pomocą inwektyw.
Jaki problem masz z tym, że Zlot się nie odbył i szukasz winnych? Miałeś jechać na Zlot, wpłaciłeś zaliczkę? Nie widziałem twoich wpisów w tym temacie, więc skąd nagle takie zaangażowanie? No tak... Rozumiem, znowu wyłapałeś coś, co się nie udało?
W ten sposób leczysz kompleksy czy jesteś aż takim frustratem?
Dziwię się Adminowi, że toleruje twoje złośliwe i jątrzące wypowiedzi.

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: Zachowania żywieniowe osób ze stomią - prośba!

Postautor: javes » 25 cze 2012, 14:23

NO, no Ryzol!
Nie przypuszczałem że masz taki cięty język.
Faktem jest, że każda krytyka powinna być twórcza i coś wnosić.
Wypowiedzi Zetora w stosunku do Kukułeczki są złośliwe i nie wnoszą nić treściwego oprócz podpisu.
Odnoszę wrażeni, że Zetor pisze by pisać i nie zastanawia się czy swoimi wypowiedziami kogoś urazi czy też nie.
Nie można mu założyć (jak ktoś proponował) kagańca cenzury tylko potraktować jego wypowiedzi jako folklor i już.

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: Zachowania żywieniowe osób ze stomią - prośba!

Postautor: sierotka » 10 lip 2012, 21:00

Javes :) niekulturalne zachowania jako folklor powiadasz :shock: ciekawe podejscie na innych forach dostaje się bana za takie postawy i embargo na 2 tygodnie na zabieranie głosu :!: :!: :!: Folklor ..hm może żle rozumiem to słowo :?: :?: :?: :oops:
Pozdrawiam ciepło :)


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 21 i 0 gości