WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: sierotka » 04 lip 2012, 6:03

Witajcie Kochani :) :) zapytam za kimś ,kto znów natchnął mnie pozytywną energią ,dlaczego to forum UMIERA :?: :?: Takie jest moje wrażenie .A może się mylę ? :( Proszę nie odczytać mojej wypowiedzi za niestosowną ,wydaje mi się tylko,że warto być z innymi ludżmi ,czasami opowiedzieć coś banalnego ,pochwalić się ,a może posmucić razem ,warto rozmawiać ,rozmawiać.Jest takie forum Nasze Sanatorium ,zobaczcie Państwo co się tam dzieje w wątku na Każdy Temat.Zawiazało się wiele przyjażni ,ludzie się spotykają ,organizują ,piszą wiersze ,toczą mniej poważne i poważne rozmowy ,wklejają fotki :)

DO ADMINA: przystojny adminie :) proszę ożywic to forum ,uaktualniać ,proszę tchnąć tutaj dobrą pozytywną energię :!: :!:

Pozdrawiam wszystkich gorąco :)

sierotka

zawira
PostyCOLON 50
RejestracjaCOLON 30 maja 2010, 14:20

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: zawira » 07 lip 2012, 15:11

[quote="sierotka"]Witajcie Kochani :) :) zapytam za kimś ,kto znów natchnął mnie pozytywną energią ,dlaczego to forum UMIERA :?: :?: Takie jest moje wrażenie .A może się mylę ? :( Proszę nie odczytać mojej wypowiedzi za niestosowną ,wydaje mi się tylko,że warto być z innymi ludżmi ,czasami opowiedzieć coś banalnego ,pochwalić się ,a może posmucić razem ,warto rozmawiać ,rozmawiać.Jest takie forum Nasze Sanatorium ,zobaczcie Państwo co się tam dzieje w wątku na Każdy Temat.Zawiazało się wiele przyjażni ,ludzie się spotykają ,organizują ,piszą wiersze ,toczą mniej poważne i poważne rozmowy ,wklejają fotki :)

DO ADMINA: przystojny adminie :) proszę ożywic to forum ,uaktualniać ,proszę tchnąć tutaj dobrą pozytywną energię :!: :!:

Pozdrawiam wszystkich gorąco :)

sierotka[/quote]

Witaj sierotko - zdecydowanie popieram to co piszesz - pisałam o tym już dawno temu , ale .... Uważam , ze to forum stało się raczej czytelnią i ...
A Forum jest po to aby na nim pisać. Po to by zakładać nowe tematy . By na nim odpowiadano i zadawano pytania. Im więcej postów i odpowiedzi - wówczas widać, że to Forum żyje , że są tu ludzie , którym bliskie są te tematy .

Myślę, że po trudach dnia codziennego , pobyt na Forum powinien być wypoczynkiem dla każdego z nas . Tutaj można realizować swoje pomysły , zgłębić wiedzę na poruszane tematy , cieszyć się z bycia z Nami .

Jak to się mówi :najlepszym "Wujkiem Dobra Rada" jest forum internetowe. Masz problem - napisz post na forum, na pewno ktoś już tego doświadczył i wspomoże ...Jednym słowem Forum - WSPIERA, RADZI, UCZY, WYCHOWUJE, a dzięki AKTYWNYM UCZESTNIKOM FORUM - ono po prostu ŻYJE !!! , ale aby tak było- trzeba tu bywać, trzeba tu pisać , trzeba po prostu sprawami Forum – ŻYĆ !

Czasami potrzebne jest także lekkie zamieszanie :lol: :lol: , bo inaczej forum zrobiłoby sie martwe .
Ostatnio zmieniony zawira przez 1, łącznie zmieniany 8 razy

ryzol
PostyCOLON 37
RejestracjaCOLON 09 sty 2008, 20:38

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: ryzol » 08 lip 2012, 8:09

I znowu powracająca melodyjka dotycząca ożywienia forum przez admina i zwierzania się ze swoich kłopotów na forum.
Nie wszyscy potrafią być ekshibicjonistami, obnażać się publicznie ze swoimi problemami i jeszcze starać się o tym dyskutować.
To forum nie jest Naszą Klasą czy Facebookiem.
To tyle w tym temacie. Na pewno część z Was się z tym nie zgodzi ale to i dobrze bo możemy w tym temacie podyskutować.
Pozdrawiam

zawira
PostyCOLON 50
RejestracjaCOLON 30 maja 2010, 14:20

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: zawira » 08 lip 2012, 8:23

[quote="ryzol"]I znowu powracająca melodyjka dotycząca ożywienia forum przez admina i zwierzania się ze swoich kłopotów na forum.
Nie wszyscy potrafią być ekshibicjonistami, obnażać się publicznie ze swoimi problemami i jeszcze starać się o tym dyskutować.
To forum nie jest Naszą Klasą czy Facebookiem.
To tyle w tym temacie. Na pewno część z Was się z tym nie zgodzi ale to i dobrze bo możemy w tym temacie podyskutować.
Pozdrawiam[/quote]

Ryzol mylisz pojecia- czy Ty wiesz dokladnie co oznacza słowo - ekshibicjonista ????

ryzol
PostyCOLON 37
RejestracjaCOLON 09 sty 2008, 20:38

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: ryzol » 09 lip 2012, 11:27

Zawiro.
Z pełnym szacunkiem ale nie rozumiem dlaczego podeszłaś do mojej wypowiedzi tak protekcjonalnie. Pomijając watek parafilii seksualnej o który Ci na pewno chodziło, miałem na uwadze publiczne obnażanie i obnoszenie się ze swoimi problemami po licznych forach dla stomików. I tylko tyle, bez żadnych podtekstów.
A odpowiadając na Twoje pytanie: tak, wiem dokładnie co oznacz słowo ekshibicjonista i nie widzę tutaj pomylenia pojęć gdyż min. można również uprawiać ekshibicjonizm emocjonalny.
Pozdrwawiam.

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: javes » 09 lip 2012, 12:50

Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby nasze forum miało troszeczkę z N.K. i Facebooka. Ale to wszystko zależy od wchodzących na stronę a nie od admina.
Na stronie Stomia-Stomicy znajdują się wszystkie narzędzia:
Czas relaksu - mozna pisac wszystko co dusza zapragnie i to bez cenzury (chyba że naruszy się dobre obyczaje i będą używane wulgaryzmy)
Twoje foto - można umieszczać zdjęcia z wakacji, zdjęcia rodzinne lub zdjęcia z ciekawych - fajnych zdarzeń.
i podziękować można komu trzeba w dziale - Twoje podziękowania.
Ten, kto chce znaleźć konkretną podpowiedź, temat do przemyśleń czy podzielić się problemem, trafi tutaj bez trudu.
W/g statystyk, wsparcia i pomocy szukają przeważnie te osoby, które są kilka tygodni po operacji lub ich bliscy.
"Starzy stomicy" nie piszą na forum ot tak sobie, chyba że maja konkretny problem albo chcą wypowiedzieć się w jakiejś konkretnej sprawie o której mowa.
Każdy głos w dyskusji jest potrzebny i dziękując tym, którzy biorą udział w tej dyskusji, cytuję jednego z mądrych ludzi: "nic o Was bez Was !!!".
JAVES

Yotter
PostyCOLON 2
RejestracjaCOLON 09 lip 2012, 13:02

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: Yotter » 09 lip 2012, 13:46

Zaintrygowały mnie wasze wypowiedzi dotyczące martwego forum i starych stomikow.
Jestem chyba starym stomikiem, bo stomie mam od 2001 roku na stałe. Kilkakrotnie przeglądałem tematy i wpisy na tutejszym forum oraz na innych forach gdzie piszą stomicy. Zaznaczam, że przegladalem tylko tematy, wpisów żadnych nie robiąc bo nie miałem takiej potrzeby.
Zgadzam się z javes, że starzy stomicy zapoznają się z danym problemem nie biorąc udziału w dyskusji, bo przeważnie dany problem maja już opanowany i za sobą.
Zwróciłem natomiast uwagę na fakt, ze tutaj na forum dużo osób jest niestomikami i biorą udział dość czynnie w dyskusjach. Jest to fajne ale często dochodzi do niepotrzebnych spięć wynikających z niezrozumienia psychiki stomika i jego uwarunkowań rodzinno - społecznych. Żyjąc w małej miejscowości, jak ja bardzo łatwo rozszyfrować po wpisach na forum kto to jest. Jeśli stomik się "maskuje" i nie chce by znajomi wiedzieli, że ma wyłoniona stomie, to nigdy nic nie napisze na forum.
Kto mieszka w małej miejscowości i chwali się znajomym, że jest stomikiem - ręka do góry !
Yotter

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: sierotka » 09 lip 2012, 16:13

Witam wszystkich nie myślałam,że narobię takiego zamieszania :o :o ZAWIRA bardzo dziękuję :) :) Niektórzy zapewne mnie nie zrozumieli :oops: Nie jestem stomikiem to fakt,ale jeśli na forum stomików mają pisać tylko stomicy to nie rozumiem tego.Dalej ,nie napisałam ,by pisać tylko o swoich problemach i by być przez to rozpoznanym :?: :?: w swojej miejscowości :roll: :roll: hm .Zachecałam raczej do "życia" do dzielenia się z innymi ,radościami ,refleksjami itp ,a może chorzy ich nie mają ,to cóż nic sie wtedy na to nie poradzi UPS.Ktoś z tego forum kiedyś do mnie napisał..."że na pewno znudzi mi się pisanie w próżnię ,napisał to stomik ,fajny gość :) :) ..""
Sadzę ,że nie trzeba być zaraz stomikiem ,by rozumieć innych ,obok nas sa ludzie z innymi ,nie mniej waznymi problemami.Powtórze raz jeszcze mam męża stomika.Ale nie zamknęliśmy się w czterech scianach i nie ubolewamy.Zaraz ktoś napisze ...że to On nie ty masz problem ...i tak mozna w nieskończoność prawda? Trudno nikogo do niczego nie da się ""zmusić"",ale zachecać warto ,co niniejszym czynię :) pozdrawiam ludzi pogodnych optymistycznie nastawionych do życia oczywiście. TAK TRZYMAJCIE :!: :!: :!: :!:
Pozdrawiam serdecznie
sierotka

Yotter
PostyCOLON 2
RejestracjaCOLON 09 lip 2012, 13:02

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: Yotter » 10 lip 2012, 11:42

No, troche zamieszania sie porobiło, to fakt, ale co poniektórym o to chodziło by forum nie było martwe.
A odnośnie stomików, to zwracam uwage, że stomia to nie choroba (tak mi wmawiali lekarze przez kilka lat, aż mi to wmówili) i można żyć z wyłoniona stomią czynnie, co zresztą wielu z nas robi. Ja sam mając 58 lat, jeżdżę od wiosny do jesieni na rowerze, zimą biegam na nartach biegowych i jak pogoda na to zezwala pływam na surfingu. Ale nie mam żadnych powikłań po przebytej operacji jelita grubego. Natomiast znajomy stomik, który miał operacje dwa lata temu, ma wielka przepuklinę i bez przerwy jezdzi po lekarzach i szpitalach.
Sierotka ma rację, że nie od razu trzeba być stomikiem by zrozumieć innych. Dlatego chylę czoło przed wszystkimi wolontariuszami, którzy potrafią skupić się na pomocy innych. Ale wolontariat według mnie trzeba mieć we krwi. Przeglądając to forum, znalazłem ładne określenie na osoby, które starają się odpisywać i pomagć innym stomikom na forum, którzy zgłaszaja sie z problemami; internetowi wolontariusze. Niestety ja nie należę do tych ludzi, którzy mogą zostać wolontariuszami, nawet internetowymi.
Kukułeczko7, Sierotko, Zawiro - Wy to robicie z PASJĄ! Wy tym żyjecie! I to jest piękne!
A z podpowiedzi Kukułeczki7 jak radzić sobie z problemem, to nawet ja korzystam. Duże uznanie!

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: sierotka » 10 lip 2012, 13:37

WitajYotter ,piękne to jest to co napisałeś :) :) Bardzo Tobie dziękuję :) Jestem skromną osobą ,ale empatia to dla mnie ważne słowo.Kocham rozmawiać z innymi ,udzielać rad delikatnie nie wymuszając podjęcia decyzji przez tę drugą stronę zawsze po mojej myśli.Ponieważ kazdy z nas jest inny ,reaguje inaczej ,ale warto czasami uwzglednić rady innych .Ja np po operacji męża tez tutaj pytałam i też odezwał się do mnie na maila sympatyczny Pan ,ktorego rady bardzo się nam przydały.Zgodnie z zasadą.." Puść swój chleb po wodzie,a po paru dniach go znajdziesz.." może nie tak koniecznie z zastosowaniem do tych problemów ;) no ale :) chętnie go puszczam.Pozdrawiam Ciebie serdecznie :) :) sierotka


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 10 i 0 gości