Jeśli potrzebujesz woreczki ...

Masz za mało worków stomijnych?
A może masz za dużo i chcesz je komuś odstąpić?

Daj tu swoje OGłOSZENIE
roxxanka89
PostyCOLON 31
RejestracjaCOLON 03 lut 2011, 15:38

Jeśli potrzebujesz woreczki ...

Postautor: roxxanka89 » 02 lis 2012, 18:42

Jeśli brakuje ci woreczków możesz starać się o pomoc z PCPR
pare razy natknełam się na takie informacie na forum że poszczególne osoby mają z tamtąd pomoc ale kiedy sama poszłam ponad rok temu pytać się czy mogą mi jakoś pomóc powiedzieli że nie bo to jest refundowane a czy mi to wystarcza czy nie to już moja sprawa... fajni ludzie tam pracują prawda?
Niedawno napisała do mnie taka pani właśnie zebym się do nich zgasiła do pcpr bo ona od jakiegoś dłuższego czasu ma od nich taka pomoc. Bardzo mnie to zdziwiło ...
jestem z woj. Opolskiego wiec zadzwoniłam do PFRON do Opola i pytam grzecznie czy PCPR może mi sfinalizować zakup woreczków ze środków PFRON których co miesiąc mi brakuje . Pani powiedziała że oczywiście że tak. Ide do nas do pcpr i znowu pytam się grzecznie czy mogą mi pomoc z zakupem workow stomijnych nadal nie chcialy tamte panie ale zaczely szukac i szukac bo nie chcialam wyjsc ... w koncu znalazly.


Dofinansowanie zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych
przyznawane jest osobom niepełnosprawnym ze środków Państwowego
Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Przysługuje osobom
niepełnosprawnym stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności

Do wniosku należy dołączyć:
1) Kopię orzeczenia lub kopię wypisu z treści orzeczenia
potwierdzającego
niepełnosprawność (oryginał do wglądu),
2) Fakturę określającą kwotę opłacaną w ramach ubezpieczenia
zdrowotnego
oraz kwotę udziału własnego lub inny dokument potwierdzający
zakup,
3) kserokopię zrealizowanego zlecenia na zaopatrzenie w przedmioty
ortopedyczne i środki pomocnicze, potwierdzoną za zgodność
przez świadczeniodawcę realizującego zlecenie (aptekę, sklep)
Wniosek może być złożony w każdym czasie
Wysokość dofinansowania zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i
środki
pomocnicze wynosi:
do 150% sumy kwoty limitu, wyznaczonego przez NFZ oraz wymagane
go udziału własnego osoby niepełnosprawnej w zakupie tych przedmiotów i środków, jeżeli cena zakupu jest wyższa niż ustalony limit


można też odwołać się do ustawy :
Powołując się na Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002 r.
w prawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
(Dz. U. Nr 96, poz. 861, z 2003 r. Nr 100, poz. 930, z 2008 r. Nr 3, poz. 15).

podsumowując :
a. kolostomia do 450zł
b. ileostomia do 600zł
miesiecznie

1) kupujesz sprzet i bierzesz fakture na fakturze kwote refundowana przez nfz i obok kwota ktora samemu sie placi
2) składasz wniosek, orzeczenie, fakture i ksero karty zaopatrzenia i zlecenia podpisane ze jest zgodne z oryginalem.

czekasz az rozpatrza wniosek i zwracaja ci na konto.

trzeba najpierw jednak wyłorzyć jesli komus co miesiac brakuje moze co miesiac skladac taki wniosek i raz wylorzy pieniadze ktore juz bedzie mogl co miesiac zainwestowac. zawsze to jakieś wyjście prawda jak kupować na allegro czy gdzieś ?

tu są zdjęcia dokumentów jakie złorzyłam do pcpr oprocz tego wniosek był ale każdy pcpr ma inny wniosek tam sie tylko wypelnia imie nazwisko nip numer konta itd
http://www.fotosik.pl/u/roxxanka89/album/1380814
aha i napisalam prosbe do dyrektora Pcpr
jak ktos bedzie zainteresowany co napisalam to pisac na email miedzy innymi opis sytuacji w jakiej sie znajduje i dlaczego nie wystarcza mi woreczkow ktore sa refundowane


email

roksanka18@o2.pl
Ostatnio zmieniony roxxanka89 przez 2, łącznie zmieniany 18 razy

valencja
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 12 lut 2010, 10:04

Re: Jeśli potrzebujesz woreczki ...

Postautor: valencja » 03 lis 2012, 8:04

Ja nie moge sie polapac z tymi workami.Jezeli workow nie starczy czy mozna samemu kupic i za jaka cene.
Czy ten wniosek to o extra worki za mniejsza sume?.Jak mozna ocenic ile kazda osoba co ma stomie zuzywa workow.
Polska jest w UNI i to skandal zeby tak traktowac stomikow.Uzyczylabym workow chetnie ale przesylka jest droga odemnie.
My mamy dowolna ilosc wszystkiego co stomikowi jest potrzebne,wszystko cojest w sortymencie tzn.przeszlo 5-tysiecy artykulow.
Bylo wielkie halo jak zmniejszyli do polowy a to tylko ze wzgledu na niezuzyta ilosc.Coloplast jest faworytem jedynka na liscie najlepszych artykulow.

roxxanka89
PostyCOLON 31
RejestracjaCOLON 03 lut 2011, 15:38

Re: Jeśli potrzebujesz woreczki ...

Postautor: roxxanka89 » 03 lis 2012, 17:56

woreczki kupujesz po takiej cenie jak normalnie w sklepie czyli 14 zl czy mniej czy więcej zależy od producenta i od rodzaju worków.
PCPR może jedynie pomóc i zwrócić ci do określonej kwoty pieniądze które wydasz na sprzęt, o ile oczywiście dysponują wystarczająca liczbą środków z PFRON.
Nam brakuje wieć będę się na pewno starać teraz i złoże wniosek wraz z resztą dokumentów o której napisałam wyżej, no i zobaczmy co dalej będzie.
Tak słyszałam że w wielu krajach nie ma limitu na sprzęt u nas mogę się założyć że nigdy tak nie będzie oni jeszcze patrzą żeby zmniejszyć limit, a kosmetyki do stomii już wogole nie sa refundowane jedynie pasa uszczelniająca miała zostać a inne juz nie, na allegro i innych portalach ludzie odsprzedają sprzęt a tak to by tego nie bylo gdyby nie ten limit.
nawet nie wie pani ile tego sprzętu marnuje sie po szafach bo wielu ludzi sie boi ze im braknie i zupełnie ich rozumiem a wielu ludziom nie wystarcza,
m.in. również dzieciom ;/ i mówię tu też w swoim imieniu.
skąd pani jest ? czy pani sama ma stomie czy ma pani może dziecko?
pozdrawiam

valencja
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 12 lut 2010, 10:04

Re: Jeśli potrzebujesz woreczki ...

Postautor: valencja » 03 lis 2012, 20:42

Ja mam sama stomie


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 184 i 0 gości