Początkujący;-/

Masz za mało worków stomijnych?
A może masz za dużo i chcesz je komuś odstąpić?

Daj tu swoje OGłOSZENIE
stokrotka27-77
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 06 kwie 2010, 20:21

Początkujący;-/

Postautor: stokrotka27-77 » 06 kwie 2010, 20:30

Witam wszystkich serdecznie,mam na imie Beata.Moj Tata tydzien temu przeszedl operacje wyciecia guza na jelicie grubym, w efekcie czego wykonano stomie.Jest mlodym mezczyzna, ma 54 lata, ma przyjaciołke, z ktora w maju bierze ślub, no i nas, dwie corki.Jest to dla nas wszystkich bardzo nowa sytuacja.Tata ogolnie przyjął wiadomość dobrze, my tez już przywykłiśmy.Ta pierwsza wiadomość o stomii była szokująca, ale już jest ok.Niemniej jednak prosze o jaki kolwiek kontakt, rozmowe, wymiane doświadczeń, rozmowe...Przyda nam sie wszystkim, bo dopiero powolutku wchodzimy w temat, uczymy sie...To dla nas nowe, troszke inne życie ;-) Wiem, że damy rade,ale panstwa słowa napewno pomogą...Pozdrawiam serdecznie, córka Bronka, Beata

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: Początkujący;-/

Postautor: kukuleczka7 » 07 kwie 2010, 9:59

Witajcie,
takich pogodnych wpisów najbardziej chyba tu potrzeba.
Zapewne świetnie poradzicie sobie we trzy z opieką nad chorym. I o to chodzi , bo w "kupie" siła.
W razie pytań piszcie na kukuleczka7.69@tlen.pl
pozdrawiam . :D

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: Początkujący;-/

Postautor: javes » 19 kwie 2010, 13:27

Dziewczyny! Trzymajcie sie!
Macie pytania piszcie e-maila: info@stomicy.org,
lub dzwońcie : 0 693 11 72 12 w tygodniu w godz. od 12.00 do 18.00
Pozdrawiam gorąco.

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: Początkujący;-/

Postautor: czekarp » 19 maja 2010, 7:11

napewno poradzicie z tym problemem. podobną operacje miałem i ja.obecnie jestem po chemioterapii.jestem pełen optymizu bo tylko pogodzenie się z losem i mając optymizm daje nadzieje na wyleczenie.zmieniłem sposób odrzywiania w zwiazku z choroba, jesli potrzebujecie informacji to chetnie sie podziele. czekarp@wp.pl

witszu
PostyCOLON 18
RejestracjaCOLON 22 cze 2009, 13:19

Re: Początkujący;-/

Postautor: witszu » 27 maja 2010, 11:30

Własnie przegladam sobie forum Witam serdecznie . Tu w miare mozliwości nawzajem pomagają wszyscy wszystkim . Napewno nowa sytuacje jest zaskakująca , powiedział bym nawet szokująca . Ale dzieki temu możemy żyć....jak piszesz brać nawet ślub , planować zobie to życie i najważniejsze cieszyć sie nim. Z czasem przyzwyczajamy sie do nowych warunków , akceptujemy je , a dzieki wsparciu i wyrozumiałości bliskich z kazdym dniem wracamy do w miare normalnego życia. Mam wiećej lat niz Pani Tata (wiele więcej) stomie rownież mam dłużej . Dzieki niej jestem w pełni sprawnym człowiekim , a czasem drobne uciążliwosci staram sie przyjmować spokojnie. Jeżdze autem,rowerem,pływam latem ,( moi znajomi pracują najnormalniej ) , czynny tryb życia poprawia kondycje i samopoczucie. Chetnie z Pni Tatą wymienie się czasem doświadczeniem i wiadomościami.
Pozdrawiam W.Sz.
W. Szuba

zawira
PostyCOLON 50
RejestracjaCOLON 30 maja 2010, 14:20

Re: Początkujący;-/

Postautor: zawira » 30 maja 2010, 14:36

Z
Ostatnio zmieniony zawira przez 4, łącznie zmieniany 6 razy

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: Początkujący;-/

Postautor: czekarp » 13 cze 2010, 22:01

Pozdrawiam i życzę wytrwałości Tobie i Twej cioci.Wiem ze był to cios ,ale wiesz mi można i z tym życ godnie. Los tak sprawił że znalazłem się na podobnej drodze,też mam na stałe te ;dogodności; można i to przyjąć jako dar że życie zostaje .Dziwię sie że będąc w klinice musieliście sami dochodzić do sprawności obsługi stomii.Moje zdziwienie bieże sie z tego że przeszedłem podobną drogę w 2 klinice w Białymstoku ,od pierwszego dnia po operacji byłem pod opieką pielęgniarki stomijnej ,pomimo 9 miesięcy obcowania ze stomią zawsze moge liczyć na tą pomoc , a jest nią p. MAJEWSKA , jej chwała i wdzięczność za to co robi słysząc opinie z innych stron naszego kraju,a powino być wszedzie tak samo.Kiedyś Białystok był okreśany miastem ;b; myslę że to diametralnie sie zmieniło .Wracając do problemów poruszonych w wypowiedzi podpowiadam ze aby zmniejszyć zagrożenie przeżutów należy zmienic diametralnie dietę celem zwiększenia dostarczenia organizmowi odrzywczych i prawidłowych składników .Pozdrawiam
p.s wyrazam też wdzięczość całmu zespołowi pracowników 2 Kliniki Chirurgii Akademickiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku ,moja wdziecznośc jest podyktowana tym że byłem ich pacjetem i że teraz piszę to zawdzięczam przedewszystkim p. dr. Bandurskiemu za (pokrojenie mnie) a stało się to za przychylnością i wsparciem p.dr hab ordynatora kliniki Bousława Kędry i wielu innych osób którze pomogli mi przejść ten trudny zakret mejgo życia.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 155 i 0 gości