Obudziłam się z workiem

Chcesz napisać o sobie..?
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Obudziłam się z workiem

Postautor: javes » 16 kwie 2009, 19:04

Napisała Teresa:

Posiadam kolostomie od 12.kwietnia 2007 i jakoś sobie z tym radzę.
Przeszłam operacje Hartmana, po rozległym zapaleniu otrzewnej. Wycięto mi około 10 cm jelita grubego. Guz. Ledwo uszłam z życiem…
Ale to już przeszłość.
Miałam żal do lekarzy, że dopiero po 10 dniach od pierwszej wizyty w szpitalu, zdiagnozowali mi chorobę. Miało być zapalenie pęcherza. Potem dopiero, po strasznym bólu, udałam się do szpitala ponownie. Zrobiono tomografie i natychmiast na stół… Obudziłam się z workiem. Długo płakałam, nie mogłam sobie z tym poradzić, ale na nic to się zdało. Pocieszające jest to, że nie jest to nowotwór bo badane wycinka tego nie wykazały. Trzeba jakoś z tym żyć.
Poradnia stomijna na Bielanach w Warszawie… Niestety mam złą opinie o jej pracy. Żadnych wskazówek jak pielęgnować stomię, żadnych badan pooperacyjnych. Leczę się prywatnie, bo mam ciągłe stany zapalne. Łykam dużo leków, pojawiła się cukrzyca. Bywają chwile, że jestem załamana, ale trzeba i chcę bardzo żyć!
Dalej cały czas myślę, czy poddać się operacji połączenia jelita grubego, aby nie nosić tego worka. Lekarze dają mi taką nadzieję, ale ostrzegają, że jest to ryzykowne. Naczytałam się na stronach Internetu, jakie mogę potem mieć kłopoty i bardzo się boje. Cały czas nie opuszczają mnie myśli, jaką decyzje podjąć…
Bardzo proszę, aby ktoś, kto miał operację tego rodzaju, zechciał /…/ opowiedzieć o operacji naprawczej. Czytam tylko o kłopotach, dlaczego nikt nie napisze, że się udało i jest OK. Niech napisze i opowie innym, jak to było. Pomoże to w podjęciu decyzji, gdzie się udać, do jakiego szpitala, jakiego lekarza, który jest najlepszym specjalistą /…/
Mam dopiero 54 lata, chcę jeszcze być sprawna, a boję się że zawali się moje życie. Już biorę leki depresyjne, ale chcę być zdrowa!
/…/
Teresa

Maximus247
PostyCOLON 4
RejestracjaCOLON 13 maja 2009, 18:47

Re: Obudziłam się z workiem

Postautor: Maximus247 » 19 maja 2009, 16:54

Musiałaś podpisać zgodę na operację wiec chyba było napisane że chirurdzy przeprowadzą taki i taki zabieg , prawda?

asia4872
PostyCOLON 9
RejestracjaCOLON 10 mar 2009, 19:33

Re: Obudziłam się z workiem

Postautor: asia4872 » 10 lip 2009, 17:29

Witaj. Trzy lata temu miałam silne bóle brzucha, po tomografie wylądowałam na stole operacyjnym i gdy się obudziłam miałam worek na brzuchu. Był to dla mnie koszmar. Byłam operowana w Żarach przez doktora Malczewskiego. Po otrzymaniu wyniku trafiłam na onkologie w Zielonej Górze i tam miałam zamkniętą stomię a później półroczną chemie. Dwa lata temu wróciłam do pracy, jem wszystko, wypróżniam się normalnie a gdy sobie przypomnę o stomi i o tamtym okresie myślę, że był to zły sen (jestem pod kontrolą onkologa).Serdecznie pozdrawiam wszystkich Stomików

Dżony
PostyCOLON 2
RejestracjaCOLON 26 cze 2009, 17:50

Re: Obudziłam się z workiem

Postautor: Dżony » 11 lip 2009, 18:51

asia4872 piszeColonDwa lata temu wróciłam do pracy, jem wszystko, wypróżniam się normalnie a gdy sobie przypomnę o stomi i o tamtym okresie myślę, że był to zły sen (jestem pod kontrolą onkologa).Serdecznie pozdrawiam wszystkich Stomików
Gratuluję masz to już za sobą. :D Potwierdzam,że czuję się jakbym uczestniczył w thrillerze.2,5 roku mam ileostomię,czuję się nieżle,aczkolwiek cały czas jest dyskomfort "psyche".Mam nadzieję, że i ja pozbędę się tej przypadłości. :idea: (jest na to szansa). :P

aaa
PostyCOLON 19
RejestracjaCOLON 11 cze 2009, 11:08

Re: Obudziłam się z workiem

Postautor: aaa » 06 sie 2009, 14:07

javes piszeColonMiałam żal do lekarzy, że dopiero po 10 dniach od pierwszej wizyty w szpitalu


rotfl, powinnas sie ciszyc, ja czekalem jakos 5 lat

aaa
PostyCOLON 19
RejestracjaCOLON 11 cze 2009, 11:08

Re: Obudziłam się z workiem

Postautor: aaa » 06 sie 2009, 14:09

Dżony piszeColon
asia4872 piszeColonDwa lata temu wróciłam do pracy, jem wszystko, wypróżniam się normalnie a gdy sobie przypomnę o stomi i o tamtym okresie myślę, że był to zły sen (jestem pod kontrolą onkologa).Serdecznie pozdrawiam wszystkich Stomików
Gratuluję masz to już za sobą. :D Potwierdzam,że czuję się jakbym uczestniczył w thrillerze.2,5 roku mam ileostomię,czuję się nieżle,aczkolwiek cały czas jest dyskomfort "psyche".Mam nadzieję, że i ja pozbędę się tej przypadłości. :idea: (jest na to szansa). :P


znajdz sobie lepiej ciekawsze zajecie, ja rowniez mam, do tego przepukline na caly brzuch i jakos zyje praktycznie calkowicie normanie... ostatnio bylem na wyprawie w gory, 2 dni, nocowalismy na szycie w gorach, nikt nawet nie wie ze mam stomie, co to za problem? :roll:

Dżony
PostyCOLON 2
RejestracjaCOLON 26 cze 2009, 17:50

Re: Obudziłam się z workiem

Postautor: Dżony » 08 sie 2009, 21:20

znajdz sobie lepiej ciekawsze zajecie, ja rowniez mam, do tego przepukline na caly brzuch i jakos zyje praktycznie calkowicie normanie... ostatnio bylem na wyprawie w gory, 2 dni, nocowalismy na szycie w gorach, nikt nawet nie wie ze mam stomie, co to za problem? :roll:
No doprawdy,jeżeli tak cię "rajcują" góry to gratuluję.Na brak zajęć nie narzekam,repertuar moich zainteresowań różni się zgoła,od twoich.Zapewniam cię,że nie są mniej wartościowe.A swoją drogą zawsze,ciekawiło mnie po co ludzie narażają się w tak niebezpiecznych wyprawach? ;)

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: Obudziłam się z workiem

Postautor: czekarp » 13 sty 2010, 13:42

Ten temat założony został przez javes , która to oczekiwała na poradę odnośnie podobnego przejścia w chorobie.Niestety osoby wpisujące zmieniły temat ,zresztajak zawsze na tych postach.Nie miałem takiego problemu bo mam stomie na stałe.Z mojej strony to mgę Ci poradzic abyś skonsultowała z kilkoma chirurgami i wyciągneła wnioski.Musi byc Twoja decyzja.Zyczę Ci wytwania i niezaleznie od decyzji dużo zrozumienia i wytrwałości,nie wolo sie załamywac, a zycie nawet ze stomia ma swoj uroki. Pozdrawiam.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 10 i 0 gości