PRZEPUKLINA

Masz do 35 lat, i swoje zainteresowania, chcesz ponzać młodych stomików którzy żyją aktywnie - ten dział jest dla Ciebie.
elzbieta
PostyCOLON 7
RejestracjaCOLON 20 sty 2010, 18:47

PRZEPUKLINA

Postautor: elzbieta » 20 kwie 2010, 7:45

W STYCZNIU MIALAM ZALORZONA STOMIE ,A TERAZ WIDZE ZE ZROBILA MISIE Z PRAWEJ STRONY LEKKA PRZEPUKLINA BOJE SIE ZNOWU OPERACJI MOZE KTOS Z WAS MIAL PODOBNA SYTUACJE LUB WIE JAK POSTEPOWAC MOZE WYSTARCZY PAS STOMIJNY PROSZE O ODPOWIEDZ I POZDRAWIAM WAS DRODZY STOMICY .

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: PRZEPUKLINA

Postautor: javes » 20 kwie 2010, 10:19

Zawsze w takich przypadkach trzeba zgłosić się do lekarza, gdyż tylko on może stwierdzić czy sytuacja jaka zaistniała jest groźna, czy też nie.

zawira
PostyCOLON 50
RejestracjaCOLON 30 maja 2010, 14:20

Re: PRZEPUKLINA

Postautor: zawira » 07 lip 2012, 15:00

[quote="elzbieta"]W STYCZNIU MIALAM ZALORZONA STOMIE ,A TERAZ WIDZE ZE ZROBILA MISIE Z PRAWEJ STRONY LEKKA PRZEPUKLINA BOJE SIE ZNOWU OPERACJI MOZE KTOS Z WAS MIAL PODOBNA SYTUACJE LUB WIE JAK POSTEPOWAC MOZE WYSTARCZY PAS STOMIJNY PROSZE O ODPOWIEDZ I POZDRAWIAM WAS DRODZY STOMICY .[/quote]



Dawno mnie tu nie było , ale .... moja podopieczna też ma przepuklinę i to olbrzymią. Mimo iż bacznie pilnowałyśmy tego , mimo iż zakładała pas , w sumie nie wykonywała żadnych prac - takich które mogłyby przyczynić się do szybkiego jej rośnięcia- niestety ma i to z dwóch stron. Kontaktowałam się z Profesorem , ale On zdecydowanie odradza kolejną operację, a tym bardziej - że moja podopieczna miała problemy pooperacyjne itd ( długo by opisywać) . Jednym słowem - z tego co wiem , to nikt nie decyduje się na operację przepukliny ze względu na liczne późniejsze powikłania. Pozdrawiam

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: PRZEPUKLINA

Postautor: kukuleczka7 » 07 lip 2012, 17:33

Elżbieta,twoje papiery i będzie wiedział czy ryzyko powikłań przewyższa uzyskany po operacji przepukliny komfort życia. To on decyduje, nie ty. Pamiętaj, że jelita moga uwięznąć w przepuklinie, a to grozi martwica jelita,a w przypadku stomika nową stomią w nowym miejscu. Przepuklina sie nie zriosnie i tylko jej zszycie lub wszycie specjalnej siatki moze spowodować jej zamknięcie.
Opinie są podzielonę, więc zapytaj chirurga on oceni twoją przepuklinę.
Powodzenia.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 6 i 0 gości