Refundacja a kosmetyki i inne środki do stomii

przemo
PostyCOLON 6
RejestracjaCOLON 11 maja 2010, 18:22

Refundacja a kosmetyki i inne środki do stomii

Postautor: przemo » 30 sty 2013, 22:09

Witam
Dość długo sie nie pojawiałem, ale troche się w życiu pozmieniało :)
ale nie o mnie chciałem mówic.
byłem jak zwykle z początkiem roku odbyć standardowy spacerek po nowy zapas sprzętu i troche kosmetyków, a po wejściu do firmy zaopatrującej w sprzęt zdziwienie :(
sprzet ależ ofszem a co do kosmetyków i sprzętu pomocniczego (czytaj paski waciki płyny pudry i tp) już problem. owszem można ale jak sobie człowiek sam z to zapłaci.
Tak nas Stomików mile przywitało MINISTERSTWO ZDROWIA z nowym rokiem
wyjątkiem jest tylko pasta uszczelniająco gojąca (wyłączając od tego paski z coloplastu i inne pasty tylko uszczelniające) niestety aby jakiś dodatkowy produkt był refundowany oprócz typowego sprzętu musi być opatrzony napisem USZCELNIAJĄCO-GOJĄCY bo inaczej będziemy musieli wybulić za specyfik z naszej kieszeni i to nie pierwszy raz
Pozdrawiam

ryzol
PostyCOLON 37
RejestracjaCOLON 09 sty 2008, 20:38

Re: Refundacja a kosmetyki i inne środki do stomii

Postautor: ryzol » 31 sty 2013, 20:37

To nie jest stan od 1 stycznia 2013 r. gdyż już od kilku miesięcy nie można wybierać zamiennie za worki środków pielęgnacyjnych. Kto zrobił sobie zapasy, ten ma.
Nie słyszałem wypowiedzi żadnego przedstawiciela POLiLKO w tym temacie. A podobno mieli bardzo dobre układy w Warszawie. Coś się zmieniło?
Pozdrawiam

wirtualna
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 05 sty 2011, 16:51

Re: Refundacja a kosmetyki i inne środki do stomii

Postautor: wirtualna » 03 lut 2013, 11:51

http://www.polilko.pl/index.php?option= ... =:warszawa

W tym linku jest stosowna informacja na w/w temat proponuję by stomicy osobiście wystosowali pisma sprzeciwu do odpowiednich instytucji , tymbardziej że od połowy 2013r będą kolejne zmiany w limitach.

roxxanka89
PostyCOLON 31
RejestracjaCOLON 03 lut 2011, 15:38

Re: Refundacja a kosmetyki i inne środki do stomii

Postautor: roxxanka89 » 09 lut 2013, 20:04

to niesprawiedliwe bo jesli ktos walczy z odparzeniami to musi se ten drogi kosmetyk tak czy siak wykupic tyle ze z wlasnych srodkow a nie powinno tak byc i nigdzie w europie tak nie jest to raz a druga sprawa ze nie ma tez zadnego limitu na sprzet. powinni zostawic jeden czy dwa kosmetyki na odparzenia.
hmm.. co to tego ze kilkakrotnie podwyrzszali oni limit to nic mi o tym nie wiadomo ? od kąd mam doczynienia ze stomią limit caly czas wynosi na kolostomie 300zł a podwyzka workow byla nie jedna.
wiem tylko ze kiedys bylo tak ze kazde wojewodstwo mialo inny limit. co do tego podwyzszania to jeszcze moge powiedziec tyle ze co z tego ze go podwyrzszali jak worki w tym czasie drozaly wiec workow mimo zwiekszenia limitu i tak wychodzilo mniej.
z niecierliwoscia czekam na II polowe roku i ciekawe co "mądrego" znowu wymysla ...
pozdrawiam


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 11 i 0 gości