Grupy działające na rzecz stomików

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Grupy działające na rzecz stomików

Postautor: javes » 29 lis 2009, 20:23

ORGANIZACJE I GRUPY WSPARCIA DZIAŁAJĄCE NA RZECZ STOMIKÓW

POL-ILKO


• Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO powstało w 1987 r. w Poznaniu. Obecnie działa 20 oddziałów regionalnych POL-ILKO i kilka klubów w całej Polsce.
• Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO jest stowarzyszone w Europejskim (EOA) oraz Światowym Stowarzyszeniu Stomijnym (IOA).
• Władzami Towarzystwa POL-ILKO są: Walne Zgromadzenie Delegatów, Zarząd Główny, Główna Komisja Rewizyjna, Sąd Koleżeński.
• Kadencja władz Towarzystwa POL-ILKO, w tym delegatów na Walne Zgromadzenie Delegatów POL-ILKO trwa cztery lata.
• Wybór do władz POL-ILKO odbywa się w głosowaniu jawnym lub tajnym, w zależności od uchwały Walnego Zgromadzenia Delegatów POL-ILKO lub Walnego Zgromadzenia Członków Oddziału Regionalnego POL-ILKO .
• Członkowie władz Towarzystwa POL-ILKO pełnią swoje funkcje społecznie.
• Siedziba :
Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO , 60-355 Poznań, ul. Przybyszewskiego 49
.......................................................................................................................................................................


ŚLĄSCY STOMICY

Z uwagi na zmianę lokalizacji , wszystkie spotkania i zajęcia w Centrum Pomocy dla Stomików są zawieszone do odwołania.

Kontakt:
adres e-mail: info@stomicy.org
tel.: 727 656 653 - "Porozmawiaj ze Stomikiem"
czynny od wtorku do czwartku w godz.: 13:00 - 17:00

CENTRUM POMOCY DLA STOMIKÓW
adres: Katowice (zmiana adresu)

Dyżury pełnią:
- w każdy wtorek w godz. 15:00 - 17:00 wolontariusz - stomik,
- w pierwszy wtorek miesiąca w godz.15:30 – 16:30 pielęgniarka stomijna

Spotkania cykliczne :
- Zajęcia terapeutyczne indywidualne i grupowe - drugi wtorek miesiąca w godz.15:30 – 16:30
- Spotkania Stomików przy herbatce - ostatni wtorek miesiąca w godz. 15:00 - 17:00

W Centrum Pomocy dla Stomików można:
- dowiedzieć się jak prowadzić normalne życie ze stomią,
- otrzymać fachową poradę, jak pielęgnować stomię,
- zapoznać się ze sprzętem stomijnym wszystkich firm,

Grupa Wsparcia ŚLĄSCY STOMICY
e-mail: info@stomicy.org
........................................................................................................................................................................


„ILE KOLORU

Stowarzyszenie Stomijne „ILE KOLORU” w Radomiu
COP, Radom, ul. Struga 1
tel. kontaktowy :
Emilia - 505 799 033
Gabriela - 513 131 626

e-mail: ilekoloru@gmail.com

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: Grupy działające na rzecz stomików

Postautor: czekarp » 23 sty 2010, 19:51

Obserwując działalność pol-ilko w moim mieście to dochodze do wniosku ze działalność ta polega na zbieraniu składek ,a pozatym nic wiecej.Chyba że potraktować , jako działalność zorganizowania spotkania przez firmy rozprowadzajace sprzęt stomijny.Myślę że jako organizacja to powinna się zając integracją srodowiska, ludzi dotkniętym tym problemem.Organizację integracji poprzez działalnośc kulturalno rozrywkowe.Tego nie ma ,a wiem że kilka lat wstecz byli ldzie którzy tym sie zajmowali . Z chwila odejscia wszystko zanikło.A bywało tak ze nawet dwa autokary były wykorzystywane przez chetnych na jednodniowe wypady w najblizszą okolice i to integowało srodowisko.Myśle że zarzady powinne sie zastanowić ,bo jak tak dalej będzie to członków zacznie ubywać.Jestem z Białegostoku. Pozdrawiam.

brygida.58
PostyCOLON 13
RejestracjaCOLON 25 mar 2009, 8:35

Re: Grupy działające na rzecz stomików

Postautor: brygida.58 » 23 sty 2010, 20:04

Witam - jestem za tym co napisał kolega z Białegostoku, sami musimy do wszystkiego dojść (chodzi o pierwsze kroki ze stomią).Spotkania firm które przedstawiają swój sprzęt- przysyłają zaproszenia.Chodzi o zwykłe spotkania na których można pogadać a nie tylko słuchać. Pozdrawiam wszystkich. :|

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: Grupy działające na rzecz stomików

Postautor: czekarp » 24 sty 2010, 12:21

Miło że podzielasz moje zdanie .W Białymstoku to nie ma problemu z pierwszymi krokami ze stomia.Ale to nie za przyczyna organizacji.Jest pielęgniarka stomijna pani Grazyna Majewska , służy pełna pomocą każdemu potrzebującemu zwłaszcza wpierwszym okresie.Nawet ze stomia starsza ,mozna ja poprosic o wsparcie ,napewno nie odmówi.Pozdrawiam.

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: Grupy działające na rzecz stomików

Postautor: kukuleczka7 » 14 lut 2010, 21:52

Macie rację,organizacja,żeby żyć musi słuchać głosu swoich członków,a nie tylko obracać kasą. Po nowelizacji konstytucji nikt nie zajrzał do statutu najwiekszego stowarzyszenia stomijnego,co powoduje niemożność działania w miejscu najbliższym stomikowi.Żeby jechać na sponsorowane spotkanie stomik najpierw musi wyjść z domu,wcześniej stanąc na nogi,usiasc we własnym łóżku i mieć z kim pogadać o problemach.KIlka razy w roku to za mało,by się komuś przyjrzeć,zapamiętać i zaufać.Jestem z Radomia i tu zapraszam .

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: Grupy działające na rzecz stomików

Postautor: javes » 24 lut 2010, 17:39

Zgadzam się z Waszym zdaniem całkowicie.
W każdym większym mieście stomicy powinni się skrzyknąć i zakładać własne Grupy Wsparcia. Najlepsza inicjatywa to taka, która wynika z potrzeby działania dla kogoś a nie z potrzeby zaistnienia w środowisku stomików. I wtedy będzie mniej "działaczy".

ryzol
PostyCOLON 37
RejestracjaCOLON 09 sty 2008, 20:38

Re: Grupy działające na rzecz stomików

Postautor: ryzol » 27 mar 2010, 16:24

Witam.
W dniu 23 marca 2010 r. byłem na spotkaniu Stomików w Katowicach zorganizowanym przez firmę CONVATEC.
Jak zwykle spotkanie od strony organizacyjnej przygotowane bardzo dobrze, mnóstwo osób, pełna sala, ale…
I właśnie to ALE…
Wyszła na środek pani, która przedstawiła się jako przewodnicząca Regionalnego Pol-ilko i zaczęła opowiadać, że jest przewodniczącą kilkanaście lat, że musimy płacić składki bo Pol-ilko nie jest firmą, która zarabia i żebyśmy wchodzili na stronę internetową Pol-ilko, bo tam dowiemy się różnych ciekawych rzeczy, a jeśli nie potrafimy sami, to mamy poprosić swoje dzieci, one wiedzą jak się to robi.
Na zakończenie wystąpienia przedstawiła program działania Regionu na rok 2010.
I tu moje spostrzeżenia z którymi chciałbym się podzielić:
Pani Przewodnicząca nie potrafiła mówić przekonywująco, a do mikrofonu to już w ogóle. Odniosłem wrażenie, że mikrofon jej przeszkadza i że się go boi. Ponadto wystąpienie było chaotyczne i nieprzygotowane, odbierane jako wypowiedź kogoś przypadkowego, kto chce coś powiedzieć, ale nie wie co i jak. Mówi by zająć czas. Było to dla słuchających szalenie męczące!
Obecne na spotkaniu starsze osoby w wieku powyżej 60 lat, wypowiadały się bardzo niepochlebnie o wystąpieniu pani Przewodniczącej.
Wzmianka o wchodzeniu na stronę internetową i informacja, że można się czegoś tam dowiedzieć tylko mnie rozśmieszyła, bo przekazane to było w formie takiej jakby Pani Przewodnicząca dopiero co uzyskała informację, że taka strona istnieje. Wszedłem wczoraj na stronę Pol-ilko, kliknąłem na Oddział Katowicki i co zobaczyłem?
• Adres siedziby i telefon
• Międzynarodowe spotkanie graniczne (czerwiec 2009 r.)
• Zarząd i cele z 15.11.2006 r.
• Relacja z obchodów 10-lecia Oddziału Katowickiego. Z 01.10.2008
Ostatni zapis zmieniony: 06.07.2009
No to jak na kilkunastoletnie działanie Pani Przewodniczącej treść obfita.
A gdzie tak ładnie omawiany plan działania i plan wycieczek na rok 2010? Chyba nie ma pani Przewodnicząca pojęcia do czego służy strona internetowa i jak ją wykorzystać!
Ale Panią Przewodniczącą przebił wystąpieniem człowiek, który stanął z boku z miną groźnego inkwizytora i przedstawił się jako Skarbnik Zarządu Głównego Pol-ilko.
Zaczął on od zdania, że Przewodnicząca bardzo delikatnie poruszyła temat zbierania składek, że to trzeba wszystkim uzmysłowić jak to jest.
„-Kto z państwa chce kupować sprzęt stomijny? Ręka do góry”- zapytał inkwizytor i zaczął straszyć, że jeśli nie zapłacimy składki 25,00 zł na stowarzyszenie, to zapłacimy 100,00 zł za sprzęt stomijny. Ale Zarząd Główny walczy o dofinansowanie na sprzęt – zakończył.
Z tego wynika dla mnie jasny wniosek, że jeśli nie zapłacimy 25,00 zł na stowarzyszenie, to Zarząd Pol-ilko nie będzie miał za co walczyć co odbije się na nas Stomikach.
Panie Skarbnik Zarządu Głównego – czysta DEMAGOGIA!!! Najgorszego kalibru!!!
Nie dość, że my Stomicy często jesteśmy rozchwiani emocjonalnie z powodu przebytej choroby oraz stanu zdrowia , to Pan wali z grubej rury, nalatując na obecnych na sali starszych ludzi, że nie chcemy płacić składek z lenistwa i z lenistwa nie chcemy angażować się w działanie Stowarzyszenia. W następnym zdaniu przechodzi Pan gładko do informacji, że wywiad w radiu na temat stomii kosztuje kilkakrotność zebranych składek z Regionu.
To ja mam płacić składki na to, by Pan był w radiu? IDIOTYZM!!!
I jeszcze ten Pana arogancki ton w zwracaniu się do nas zebranych na sali!!!
Nie po drodze mi i kilku osobom zebranym na Sali z takimi pseudo-działaczami Regionu.

Całym wystąpieniem przedstawicieli Pol-ilko jestem zdegustowany.
Wręczoną mi przy wejściu Deklarację przystąpienia do Stowarzyszenia wyrzuciłem do kosza…

A tak w ogóle, to jestem ciekaw czy to co napisałem nie zostanie po części wykasowane przez admina, gdyż wszystkie fora z którymi się zetknąłem na temat stomii, nadzorowane są przez ludzi z Pol-ilko.

Pozdrawiam i czekam na dyskusję w tym temacie.

superdieta1
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 19 lip 2010, 12:50

Re: Grupy działające na rzecz stomików

Postautor: superdieta1 » 01 wrz 2010, 13:14

Nawiążę kontakt z osobami zmagającymi sie z tym problemem. Będę wdzięczna za informacje czy sa grupy wsparcia w Łodzi bądź w okolicach.

zawira
PostyCOLON 50
RejestracjaCOLON 30 maja 2010, 14:20

Re: Grupy działające na rzecz stomików

Postautor: zawira » 01 wrz 2010, 16:29

.
Ostatnio zmieniony zawira przez 1, łącznie zmieniany 6 razy

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: Grupy działające na rzecz stomików

Postautor: kukuleczka7 » 06 wrz 2010, 23:21

11.X.2010r. Pierwszy Dzień Stomika W Radomiu

Sami dla siebie znaczymy najwięcej.
Podajmy sobie ręce w udręce , nie będzie jej już więcej.

W tym dniu (poniedziałek) na stomików , ich rodziny czekamy
w Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu, ul. A.Struga 1
w godz. 15.00-17.30.

Żeby zobaczyć teczę, trzeba przetrwać burzę.
W "ILE KOLORU" zobaczysz i usłyszysz więcej.

zaprasza Emilia Mróz-
przedstawiciel Stowarzyszenia Stomijnego
e-mail: ilekoloru@gmail.com


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 10 i 0 gości