Promieniowanie w telefonach komorkowych

ciekawe artykuły i tematy wyłowione z sieci...
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Promieniowanie w telefonach komorkowych

Postautor: javes » 27 lis 2007, 18:46

-wyłapane z sieci-

Promieniowanie w telefonach komórkowych

Szkodliwe promieniowanie emitowane przez telefon komórkowy może zostać wyeliminowane, dzięki zastosowaniu małego magnesu ...
Ferrytowe kulki montowane na kablach zestawów słuchawkowych efektywnie chronią zdrowie użytkowników – twierdzi brytyjski naukowiec.

Choć badania wykazują, że korzystanie z zestawów słuchawkowych znacząco obniża kontakt ze szkodliwym promieniowaniem, to jednak z medycznego punktu widzenia rozwiązanie to wciąż jest dalekie od doskonałości.
Promieniowanie „podróżuje” bowiem po zewnętrznej stronie kabli i zostaje zaabsorbowane przez głowę użytkownika zestawu.

Rozwiązanie tego problemu zaproponował prof. Lawrie Challis, szef brytyjskiego programu badawczego związanego z oddziaływaniem telefonów komórkowych na ludzki organizm. Według prof. Challisa wystarczy zastosować ferrytowe kulki, jakie umieszczane są do zmniejszenia interferencji m.in. w komputerowych kablach połączeniowych. Umieszczony na kablu paciorek o średnicy poniżej 1 cm skutecznie absorbuje promieniowanie i nie pozwala mu dotrzeć do głowy użytkownika. Prof. Challis wezwał producentów do przyjęcia ferrytowych kulek jako standardu. Koszt ich produkcji jest minimalny, a tam, gdzie w grę wchodzi zdrowie użytkowników, ostrożności nigdy zbyt wiele.

opracował: gall
Załączniki
DSC06863.JPG
DSC06863.JPG (67.34 KiB) Przeglądany 4533 razy

Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 1 i 0 gości